Kosova

COVID-19 në Kosovë/ Regjistrohen 728 raste të reja dhe një humbje jete gjatë 24 orëve

15:17 - 17.01.22 gsh
GSH APP Get it on Google Play

Regjistrohen 728 raste të reja me koronavirus brenda 24 orëve të fundit në Kosovë.Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, informon se janë kryer 5.297 testime.

Gjatë 24 orëve të fundit, nuk është shënuar asnjë rast i vdekjes. Sot janë shëruar 99 qytetarë, ndërsa numri i përgjithshëm i të shëruarve është 158.750. Deri më sot 796.246 qytetarë janë vaksinuar me dozën e dytë. Deri më sot janë dhënë 33.156 doza përforcuese dhe 2.169 doza të treta të vaksinës kundër COVID-19.

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.