DOSSIER

20 VITE MË PARË/ Gazeta Shqiptare: Kandidati për postin e kreut të shtetit, Sabri Godo tregon për takimin që pati me kryetarin e PD, Sali Berisha

07:00 - 20.01.22 Gazeta Shqiptare
GSH APP Get it on Google Play

20 janar 2002 – Çfarë shkruante “Gazeta Shqiptare” dy dekada më parë.MISTERI / Forcat e KFOR prangosin në Prizren Alush Shalën: Veprimtari në lidhje me Shqipërinë

Arrestohet shqiptari që spiunonte NATO-n

 

Skandali/ Flet drejtori Italian

Tirana s’meriton bienale tjetër

 

Prokuroria e merr të pandehur

Kuza: Hajdaraga shpërdoroi detyrën

 

Kandidati për postin e kreut të shtetit tregon për takimin që pati me kryetarin e PD

Godo: Berisha ka të drejtë“Presidenti duhet të zgjidhet me konsensus”

Godo aprovon alternativën e Berishës për zgjedhjen e presidentit: “Berisha ka të drejtë: Presidenti duhet të zgjidhet me konsensusin e të gjitha forcave politike, ku propozimet e opozitës duhet të merren në konsideratë”. Kështu deklaroi dje, themeluesi i Partisë Republikane, Sabri Godo, i cili është  gjithashtu edhe njëri nga pretendentët më seriozë për postin presidencial.

 

Berisha mbledh krerët e BF: Çfarë do të themi në Bruksel

Opozita: Vetëm qeveri me bazë të gjerë

“Konsensusi i zgjidhjes së krizës në vend mund të arrihet vetëm nëpërmjet krijimit të një qeverie me bazë të gjerë dhe me pjesëmarrjen e të gjithë forcave politike.”

 

 

 

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.