Uncategorized

‘Thumba’ e ironi në Bruksel/ Vuçiç: Kishte shpresa dje për integrimin! Rama: Lexoni “Twitterin” tim, jo propagandën serbe

15:46 - 23.06.22 Gazeta Shqiptare
GSH APP Get it on Google Play

Nga Brukseli, ku po zhvillohet konferenca e liderëve të Ballkanit Perëndimor pas Samitit të BE, nuk kanë munguar edhe “thumbat” mes Edi Ramës dhe Aleksandër Vuçiç.
Gjatë fjalës së tij, kryeministri shqiptar tha se nuk ndodhi asnjë surprizë në samit. Në këtë moment, ndërhyri presidenti Aleksandër Vuçiç, duke u shprehur me ironi se “dje kishte shpresa”, duke iu referuar kërkesës së opozitës bullgare për të hequr veton ndaj Maqedonisë së Veriut.

Rama ia ka kthyer me të njëjtën monedhë duke u shprehur se qëndrimet e tij i ka të shkruara në Twitter, teksa thotë se qytetarët nuk duhet të lexojnë “propagandën serbe”.

E kam të shkruar, mos e lexoni te propaganda serbe, por te Twitteri im. Shpresoj që nuk do të ndodhë siç ndodhi me opozitën e Maqedonisë së Veriut që mori atë si fyerje. Unë thashë km i Bullgarisë së ardhshme Perëndimore dhe Shqipërisë së ardhshme lindore. Kjo ishte diçka e pakëndshme për t’u thënë për Bullgarinë dhe BE, jo për RMV, por kur je një opozitë jo e mençur je e destinuar të rrish në opozitë.


Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.