AKTUALITET

“Për të perfeksionuar përdorimin e armëve!”- Trupat shqiptare zhvillojnë stërvitje në Letoni (FOTO)

17:58 - 04.07.22 Gazeta Shqiptare
GSH APP Get it on Google Play

Trupat shqiptare kanë zhvilluar një stërvitje për përdorimin e armëve të vogla që do i ndihmojë edhe në zotërimin e armëve të tyre të shërbimit.
Stërvitja është mbajtur në Letoni, ndërsa prezenca e NATO-s në shtetin baltik ka ndarë edhe fotot e ushtarëve.

“Kohët e fundit, trupat shqiptare kryen një stërvitje armësh të vogla për të vazhduar perfeksionimin e armëve të tyre të shërbimit, në mënyrë që të përgatiten për të ndalur dhe mbrojtur”, shkruhet krahas fotove.


Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.