BLUETOOTH

5 femrat e famshme që kanë veshur krijime stilistësh vintage

15:25 - 04.08.22 Gazeta Shqiptare
GSH APP Get it on Google Play

Jemi në një epokë ku qëndrueshmëria në modë po fiton gjithnjë e më shumë mbështetës. Është një mënyrë jetese që ka fuqinë të ndryshojë të ardhmen e industrisë së modës. Kështu, është shfaqur e ashtuquajtura sjellje e gjelbër konsumatore, e cila bazohet në blerjen e veshjeve, aksesorëve dhe këpucëve të përdorura, por edhe në preferencën e kompanive të qëndrueshme me vizion dhe vullnet për të ndryshuar. Shumë personazhe të famshëm kanë filluar ta përvetësojnë këtë filozofi, duke zgjedhur pjesë arkivore nga shtëpitë kryesore për paraqitjet e tyre në tapetin e kuq, por edhe për pamjet e tyre më të zakonshme të përditshme.
Shikoni fotot 


Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.