Kryesore

Forcat e Armatosura të Shqipërisë, Kosovës nisin stërvitjen marshuese më të vështirë në botë

17:12 - 24.09.22 K.K
GSH APP Get it on Google Play

Trupat e Armatosura të Shqipërisë dhe ato të Kosovës kanë nisur stërvitjen marshuese Cambrian Patrol. Kjo stërvitje, sipas ministrit të Mbrojtjes Niko Peleshi është më ndër më të vështirat në botë.
Trupat shqiptarë do të konkurojnë në Malet e Uellsit në Mbretërinë e Bashkuar mes 160 skuadrave elitare nga 30 vende të botës duke marshuar për 48 orë rreth 70 km me 45 kg pajime.

“Trupat elitarë të Forcave të Armatosura të Shqipërisë dhe Forcës së Sigurisë së Kosovës u stërvitën së bashku përpara nisjes në stërvitjen marshuese më të vështirë në botë, Cambrian Patrol.
Trupat shqiptarë do të konkurojnë në Malet e Uellsit në Mbretërinë e Bashkuar mes 160 skuadrave elitare nga 30 vende të botës duke marshuar për 48 orë rreth 70 km me 45 kg pajime. Ju priftë e mbara”, tha Peleshi në rrjetet sociale.

NIKO PELESHI NË FACEBOOK:


Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.