AKTUALITET

Situata e COVID-19 në vend, 25 raste të reja në 24 orët e fundit, asnjë vdekje

16:46 - 22.11.22 E.D
GSH APP Get it on Google Play

Ministria e Shëndetësisë raportoi sot se nga 526 testime, 25 qytetarë kanë rezultuar të infektuar me COVID-19, nuk ka humbje jete dhe 16 të shëruar në 24 orët e fundit.
COVID19/ Ministria e Shëndetësisë: 526 testime, 25 qytetarë të infektuar, nuk ka humbje jete dhe 16 të shëruar në 24 orët e fundit

22 Nëntor 2022 – Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtes Sociale i bën thirrje qytetarëve të mos neglizhojnë vaksinimin anticovid dhe vaksinimin kundër gripit, për të forcuar mbrojtjen ndaj viruseve gjatë sezonit të dimrit.

Vaksinimi anticovid dhe i gripit kryhet në qendrat shëndetësore në të gjithë vendin. Vaksinat reduktojnë mundësinë e infektimit dhe shmangin në shkallë të lartë hospitalizimet dhe fatalitetet.

Ju informojmë për situatën e Covid19 në 24 orët e fundit: Janë kryer 526 testime, nga të cilat kanë rezultuar pozitivë me COVID19, 25 qytetarë, në Bashkitë:

19 Tiranë, nga 1 qytetarë në Shkodër, Fier, Lushnje, Divjakë, Gjirokastër, Kuçovë.

Janë 195 qytetarë aktivë me Covid19 në të gjithë vendin.

Aktualisht në spitalin COVID3 po marrin trajtim 3 pacientë. Në 24 orët e fundit nuk ka asnjë humbje jete me SarsCov2.

Janë shëruar 16 qytetarë gjatë 24 orëve të fundit, duke e çuar numrin e të shëruarve në 328,379 që nga fillimi i epidemisë.

Statistika ( 22 Nëntor 2022)

Raste të reja ditore 25

Të shëruar në 24 orë 16

Të shtruar në spitale 3

Humbje jete në 24 orë 0

Testime ditore 526

Testime totale 2,006,611

Raste pozitive 332,168

Raste të shëruara 328,379

Raste Aktive 195

Humbje jete 3,594

Shpërndarja gjeografike e rasteve aktive sipas qarqeve:

Tiranë 157

Gjirokastër 13

Fier 9

Elbasan 4

Vlorë 3

Berat 2

Durrës 2

Lezhë 3

Shkodër 2


Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.