AKTUALITET

Porti i Durrësit, Ahmetaj: Në aspektin legal ekonomik dhe transparencës projekti është shembull

16:23 - 24.11.22 E.D
GSH APP Get it on Google Play

Seanca e sotme plenare në Kuvend është zhvilluar me diskutime të ashpra mes mazhorancë dhe opozitës.
Teksa mbajti fjalën e tij Arben Ahmetaj u shpreh se projekti i Portit të Durrësit është një projekt shembull.

“Ne në sy na hyn edhe një qytetar shqiptar kur fiton punë, e jo më 12 mijë. Nuk ju pëlqen investitori, a kjo është një gjë tjetër. Ky që ndërton në emër të Princit të Kurorës për qytetarët qenka i mirë të ndërtojë apartamente, por jo i mirë të ndërtojë pallate e hotele. Pastaj dilni këtu dhe thoni ky ka aq para dhe ai aq para. Në aspektin legal ekonomik dhe transparencës projekti është shembull”, tha Ahmetaj.


Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.