LAJMI I FUNDIT

Meta pret delegacionin e Mongolisë, zbardh detaje nga takimi: Ja për çfarë diskutuam!

15:14 - 26.11.22 Gazeta Shqiptare
GSH APP Get it on Google Play

Kreu i Partisë së lirisë, Ilir Meta ka pritur delegacionin e Mongolisë që ndodhen në një vizitë zyrtare në Tiranë me ftesë nga Kuvendi i Shqipërisë.
Meta zbulon se takimi ishte shumë miqësor dhe mori një dekoratë të lartë të akorduar nga Presidenti i Mongolisë, Ukhnaa Khurelsukh.

“Prita sot delegacionin e kryesuar nga Kryetari i grupit parlamentar të miqësisë Shqipëri-Mongoli, z. Battumur, të cilët po zhvillojnë një vizitë zyrtare në Tiranë, me ftesë nga Kuvendi i Shqipërisë. Pranova me kënaqësi dekoratën e lartë të akorduar nga Presidenti i Mongolisë, z. Ukhnaa Khurelsukh. Takimi ishte shumë miqësor dhe i urova një vizitë të mbarë në ditët në vijim,” shkruan Meta.


Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.