LAJMI I FUNDIT

E konfirmon zyrtarisht Deschamps: Benzema është jashtë Kupës së Botës

12:31 - 29.11.22 K.K
GSH APP Get it on Google Play

Një lajm i keq ka ardhur nga fituesi i Topit të Artë Krim Benzema, i cili tashmë nuk do të luajë në “Katar 2022”. Konfirmimin për mungesën e sulnuesit të Realit të Madridit, e ka dhënë trajneri i Francës Didier Deschampsm i cili tha në konferencën para  ndeshjes me Tunizinë se është e pamundur që Benzema të luaj në Kupën e Botës.
Po ashtu Deschamps shtoi se ai tashmë do të punojë me 24 lojtarët e mbetur, pas dëmtimit edhe të sulmuesit tjetër Kridtofer Nkuku.

“Rikthimi i tij? A e dini situatën, është diçka që nuk e kam parasysh. Fola me Karimin, ne e dimë situatën dhe kohët e rikuperimit. Unë kam 24 lojtarë dhe ata janë ata për të cilët kujdesem”,- u shpreh Deschamps në konferencën për shtyp.


Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.