LAJMI I FUNDIT

5 mënyra për të treguar nëse dikush ju ka bllokuar në WhatsApp!

11:26 - 22.02.23 a.d
GSH APP Get it on Google Play

WhatsApp është një aplikacion për biseda, telefon dhe shkëmbim fotosh i përdorur nga qindra miliona njerëz në mbarë botën. Pra, nuk është për t’u habitur që WhatsApp ju lejon të bllokoni përdoruesit nga të cilët nuk dëshironi të dëgjoni më.
Bllokimi i dikujt në WhatsApp është mënyra më e mirë për t’i ndaluar ata të ju telefonojnë ose t’ju dërgojnë mesazhe .

Por nëse jeni ju ai që jeni bllokuar, si mund ta dalloni?

Fatkeqësisht, nuk ka asnjë mënyrë të drejtpërdrejtë për të zbuluar nëse jeni bllokuar në WhatsApp. Por ka sugjerime që mund t’i përdorni për ta kuptuar atë.

Ju nuk mund të shihni statusin e fundit të një kontakti

Gjëja e parë që duhet të bëni është të kontrolloni statusin “të parë të fundit” të përdoruesit . Ky është një mesazh që përditësohet sa herë që ai përdorues hap WhatsApp dhe ju tregon herën e fundit që ka përdorur aplikacionin.

Ju nuk e shihni foton e re të profilit

Nëse dikush ju bllokon dhe më pas ndryshon fotografinë e tij të profilit, ju nuk do ta shihni foton e re të profilit do të shihni gjithmonë çfarëdo imazhi të ishte kur jeni bllokuar. Kjo do të thotë se nuk ka një mënyrë të qartë për të treguar nëse ata po përditësojnë foton e tyre të profilit. Por nëse e dini se ky kontakt përditësonte shpesh foton e tij dhe tani ata janë ndalur papritur, kjo është një shenjë se ju jeni bllokuar.

Mesazhet tuaja tregojnë vetëm një shenjë kontrolli

WhatsApp përdor simbolet e shenjave për të gjurmuar mesazhet tuaja . Një simbol i shenjës së kontrollit pranë mesazhit tuaj do të thotë se ai është dërguar, ndërsa dy shenja do të thotë se ai është marrë. Kur i dërgoni mesazh dikujt që ju ka bllokuar, ajo shenjë e dytë nuk do të shfaqet kurrë. Nëse je i lidhur me internetin dhe mesazhi yt ende nuk dërgohet kurrë, ka shumë mundësi që të bllokohesh.

Thirrjet tuaja do të dështojnë

Në mënyrë të ngjashme, as nuk do të mund të telefononi askënd që ju ka bllokuar. Kur provoni, telefonata nuk do të realizohet.

Nuk mund ta shtoni kontaktin në një grup WhatsApp

Së fundi, përpiquni të përfshini kontaktin në një grup WhatsApp. Nëse ju merrni një mesazh që thotë se nuk ju lejohet t’i shtoni ato në grupin tuaj, kjo është shenja më e sigurt se jeni bllokua


Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.