LAJMI I FUNDIT

VIDEO/ Mesi arrin 800 gola në karrierë me një perlë, Argjentina fiton ndeshjen e parë si kampione Bote

15:36 - 24.03.23 a.d

Argjentina kampione Bote arriti një fitore jo të lehtë përballë Panamasë në miqësoren e parë të luajtur që nga finalja e Katarit përballë Francës.

Skuadra e Lionel Skalonit mundi 2-0 kombëtaren nga Amerika Qendrore me dy gola në fund të takimit.

Në minutën e 78’ ishte mesfushori Almada i cili zhbllokoi sfidën duke sjellë festë te argjentinasit.

Në minutën e 89’ më pas ishte kapiteni Leo Mesi, i cili me një perlë nga goditja e dënimit, shënoi dhe golin e dytë për vendasit dhe gjithashtu ishte goli i 800-ë në karrierën e argjentinasit, duke e bërë këtë mbrëmje akoma dhe më të veçantë.

ARGJENTINË 2-0 PANAMA