LAJMI I FUNDIT

VIDEO/ Mesi arrin 800 gola në karrierë me një perlë, Argjentina fiton ndeshjen e parë si kampione Bote

15:36 - 24.03.23 a.d
GSH APP Get it on Google Play

Argjentina kampione Bote arriti një fitore jo të lehtë përballë Panamasë në miqësoren e parë të luajtur që nga finalja e Katarit përballë Francës.
Skuadra e Lionel Skalonit mundi 2-0 kombëtaren nga Amerika Qendrore me dy gola në fund të takimit.

Në minutën e 78’ ishte mesfushori Almada i cili zhbllokoi sfidën duke sjellë festë te argjentinasit.

Në minutën e 89’ më pas ishte kapiteni Leo Mesi, i cili me një perlë nga goditja e dënimit, shënoi dhe golin e dytë për vendasit dhe gjithashtu ishte goli i 800-ë në karrierën e argjentinasit, duke e bërë këtë mbrëmje akoma dhe më të veçantë.

ARGJENTINË 2-0 PANAMA

Almada 78’, Mesi 89’

PANORAMASPORT.AL


Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.