Kryesore

“Nëna ime mbylli sytë pa u ndërruar e pa një pikë ujë”, qytetari nga Durrësi denoncon shërbimin në spitalin Covid-3

14:35 - 18.03.21 gsh

Erjon Skëndaj“Mu tha goja për një pikë uji, të lutem më ndihmo”, janë fjalët e fundit që nëna i tha të birit nga brenda spitalit Covid-3, pak para se tw mbyllte sytë e të largohej përfundimisht nga kjo bote.

Fjalët therëse për këdo që i dëgjon i kanë hapur një plagë në zemër djalit të 70-vjeçares nga Durrësi që sot ngre gishtin e fajit drejt infermierëve përgjegjës, ndërsa falënderon mjekun kurues për gjithë sa mundi të bënte gjatë 9 ditëve të ferrit.

Altin Sejdiu dëshmon kalvarin e gjatë të sorrollatjeve që nisën në dyert e Urgjencës së Spitalit të Durrësit dhe tre ditë më pas gjatë transportimit me autoambulancë drejt Tiranës.

9 ditë lutje, shprese dhe shumë lot, duke i gdhirë netët para spitalit Covid-3 nuk shërbyen për asgjë, pasi në fund as rrobat që i sillte nënës çdo ditë nuk mbërritën kurrë tek ajo.

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.