Kryesore

Shënohen mbi 3 mijë të infektuar me Covid-19 në Greqi, humbin jetën 83 persona

17:22 - 06.05.21 gsh

Greqia vijon që të ketë një numër të lartë të rasteve të reja me Covid. Autoritetet e shëndetësisë bënë me dije se gjatë 24 orëve të fundit janë shënuar 3 421 raste të reja me koronavirus.Ndërsa 83 persona kanë humbur betejën me virusin dhe janë shtruar në kujdesin intensiv 754 pacientë.

Ndërkaq nga fillimi i pandemisë e deri më tani numri i përgjithshëm i të infektuarve me Covid ka shkuar në 355,448 persona, mes të cilëve kanë humbur jetën 10 487 qytetarë.

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.