Aktualitet

“Vrasja e nënkomisarit, alarm për të gjithë”, Nikolla: Ndal pandëshkueshmërisë dhe korrupsionit, duhet të reflektojmë!

19:22 - 28.09.21 gsh

Kryetarja e Kuvendit, Lindita Nikolla, reagon për vrasjen e nënkomisarit Saimir Hoxha nga 21-vjeçari Aldi Rama, teksa ishte në një aksion për zbulimin e parcelave me kanabis.Kryeparlamentarja Nikolla bën thirrje që të ndalet pandëshkueshmëria, papërgjegjshmëria dhe korrupsioni, ndërsa e cilëson vrasjen e efektivit të Krimeve një alarm për të gjithë.

“Vrasja në krye të detyrës e nënkomisarit Saimir Hoxha është një alarm për të gjithë. Policia e Shtetit humbi një oficer shembullor e të përkushtuar, dy fëmijët babain dhe familja njeriun e saj të dashur. Duhet të reflektojmë të gjithë, për ligje më të ashpra kundër krimit, për forcë më të madhe goditëse ndaj kriminelëve e trafikantëve, për gjykime të pamëshirshme për krimet që marrin jetë njerëzish. T’i themi Ndal pandëshkueshmërise, papërgjegjshmërisë dhe korrupsionit në zbatimin e ligjeve apo kontrollin e zbatimit të tyre, të cilat i paguajmë me jetë njerëzish, për më tepër me jetë oficerësh dhe policësh të shtetit.”, bën thirrje në reagimin e saj Kryetarja e Kuvendit, znj. Lindita Nikolla.

 

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.