Kryesore

Protesta për vdekjen tragjike të Jonadës zhvendoset te Drejtoria e Përgjithshme e Policisë, pas Presidencës

20:44 - 04.08.22 K.K
GSH APP Download on Apple Store Get it on Google Play

Protesta e organizuar nga shoqëria civile për tragjedinë e ndodhur në Potam do të zhvendoset nga Presidenca drejt Drejtorisë së Përgjithshme të Policisë, ku pritet të jetë edhe stacioni i fundit i tubimit të sotëm.
Ky organizimin i shoqërisë civile nisi para Ministrisë së Brendshme me thirrje për dorëheqjen e shefit të këtij dikasteri, Blendi Çuçi dhe ministres së Turizmit, Mirela Kumbaro.

Më pas protestuesit u zhvendosën para Kryeministrisë ku nën thirrjen, “Edi Rama, kriminel”, kërkuan edhe dorëheqjen e shefit të qeverisë dhe njëkohësisht ndezën qirinj në shkallët e godinës.


Shfaq Komentet (3)

Leave a Reply to K. M. Cancel reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  1. Postoje, per sa kohe Rama do jete prezent ne politiken shqiptare, te tilla ngjarje dhe trazira do perjetojne shqiptaret,prandaj o popull, beni te pa munduren qe ta largoni ate person dhe ate grup kriminelash te atyre prinderve qe i kane edukuar dhe mesuar se si te vrasin, vjedhin dhe perdhunojne femrat. ATA duan plumbin ne zemer, qe te mos levizin me. Qelbesirat

    Përgjigju ↓
  2. Druri ka dale nga xhehneti, nje shprehje qe njerezit te kishin frike nga Zoti, sepse tani shumica jane shthurur dhe meren me veset me te ndyra, qe nga vjedhjet, imotaliteti, vrasjet dhe shkaterimi I prones se te tjereve, per interesat e tyre personale. Zbatoni ligjet per te gjithe njesoj.

    Përgjigju ↓