LAJMI I FUNDIT

Botërori i Katarit, cili është rregulli strikt për arbitrat? E zbulon Pierluigi Collina

16:58 - 24.09.22 K.K
GSH APP Download on Apple Store Get it on Google Play

Botërori i Katarit po afron dhe çdo ditë e më shumë dalin në dritë rregulla mjaft interesante. Së fundmi, Pierluigi Collina, president i komisionit të arbitrave të FIFA-s tha se arbitrat në këtë kompeticion do ta kenë të ndaluar të japin intervista pas ndeshjes.
“Në Botërorin e Katarit gjyqtarët nuk do të takohen me mediat në fund të ndeshjes. Pas pak muajsh fillon Kupa e Botës dhe tani do të më duhet të merrem me 129 zyrtarë në Katar. Një ushtri më shumë se një ekip, një detyrë ndryshe nga kur isha arbitër.

Zgjodha këtë karrierë sepse një shoku im i skuadrës e sugjeroi për mua kur luanim me ekipin e shkollës në gjimnaz. Ndoshta kishte diçka në ADN-në time, por unë jam një personazh hiper konkurrues dhe të qenurit arbitër më ka dhënë shumë, jo vetëm një finale të Kupës së Botës”- u shpreh Collina.

Gt

 

 

0 Cd14280443


Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.