Kryesore

Çfarë po ndodh me koronavirusin? Vetëm një infektim, Ministria e Shëndetësisë: Asnjë humbje jete në 24 orët e fundit

17:37 - 21.11.22 K.K
GSH APP Download on Apple Store Get it on Google Play

Në 24 orët e fundit në vendin tonë është shënuar vetëm një rast me COVID në vendin tonë nga 66 testime të kryera në total, konkretisht një qytetar në Pogradec.
Përmes njoftimit për 24 orët e fundit, Ministria e Shëndetësisë bën me dije se nuk ka pasur asnjë humbje jete dhe se janë 186 qytetarë aktivë me Covid-19 në të gjithë vendin.

Aktualisht në spitalin COVID3 po marrin trajtim 3 pacientë. Janë shëruar 9 qytetarë gjatë 24 orëve të fundit, duke e çuar numrin e të shëruarve në 328,363 që nga fillimi i epidemisë.

“Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtes Sociale i bën thirrje qytetarëve të mos neglizhojnë vaksinimin anticovid dhe vaksinimin kundër gripit, për të forcuar mbrojtjen ndaj viruseve gjatë sezonit të dimrit.

Vaksinimi anticovid dhe i gripit kryhet në qendrat shëndetësore në të gjithë vendin. Vaksinat reduktojnë mundësinë e infektimit dhe shmangin në shkallë të lartë hospitalizimet dhe fatalitetet”, apelon Ministria.

Statistika ( 21 Nëntor 2022)

Raste të reja ditore                1

Të shëruar në 24 orë             9

Të shtruar në spitale             3

Humbje jete në 24 orë           0

Testime ditore                       66

Testime totale                   2,006,085

Raste pozitive                      332,143

Raste të shëruara                  328,363

Raste Aktive                             186

Humbje jete                              3,594

Shpërndarja gjeografike e rasteve aktive sipas qarqeve:

Tiranë                    145

Gjirokastër                14

Fier                           6

Elbasan                   6

Vlorë                         4

Berat                           3

Durrës                     3

Lezhë.                     3

Shkodër                 2


Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.