AKTUALITET

Shqiptarët plagosin me thikë 16-vjeçarin maroken në Itali, i mituri “po lufton” me jetën

12:18 - 26.11.22 E.D
GSH APP Download on Apple Store Get it on Google Play

Policia hekurudhore dhe ekipi i komisariatit të Bolonjës kanë nisur hetimet për të rindërtuar konturet e një sulmi të ndodhur mbrëmjen e djeshme, pak pas orës 19:00 përballë stacionit qendror, ku u plagos një i ri 16-vjeçar i me origjinë marokene.
Sipas asaj që mësohet, djali, i ftuar në një ambient pritjeje, aktualisht i shtruar në spital në gjendje të rëndë dhe me një prognozë të rezervuar për spitalin Maggiore, u godit nga disa plagë me thikë gjatë një mosmarrëveshjeje që shpërtheu me të rinj të tjerë me origjinë shqiptare.

Një situatë e tensionuar e krijuar tashmë në qendrën e pritjes ku ishin të ftuar të rinjtë dhe që më pas kulmoi para stacionit. Polferi është lajmëruar nga disa pasagjerë të cilët kanë parë 16-vjeçarin të plagosur në rrugë dhe e menjëhershme ka qenë edhe ndërhyrja e 118. Sulmuesit pas ngjarjes janë larguar, arma e përdorur për të plagosur 16-vjeçarin nuk është gjetur ende. Hetuesit po shqyrtojnë disa dëshmi dhe pamje të regjistruara nga kamerat e vëzhgimit që funksionojnë në zonë.


Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.