AKTUALITET

Kamerat ‘mafioze’ u përdorën për të vëzhguar lëvizjet e Brilant Martinajt

16:24 - 31.01.23 E.D
GSH APP Download on Apple Store Get it on Google Play

Të tjera detaje kanë dalë nga operacioni për heqjen e kamerave të sigurisë në rrugë. News 24 ka zbuluar detaje nga një ngjarje ku ato janë përdorur.
Ka dyshime se për shumë ngjarje kriminale që janë kryer në vend janë përdorur këto kamera për të vëzhguar lëvizjet e objektivave të tyre.

Një prej këtyre rasteve sipas tij ishte dhe vrasja e tre-fishtë e mbikalimit të Fushë-Krujës, ku mbeti i vrarë kushëriri i Ervis Martinajt, Brilant Martinaj dhe dy miqtë e tij, Dikler Vata dhe Besmir Hoxha.

Autorët e krimit kanë vëzhguar përmes kamerave të vendosura ilegalisht lëvizjet e Martinajt dhe miqve të tij para se të kryenin atentatin.

Ka dyshime se shumë ngjarje kriminale janë kryer nga autorë dhe janë vëzhguar nga ata përmes këtyre kamerave, ashtu siç është dhe vrasja e 3-fishtë e mbikalimit të Fushë-Krujës ku mbeti i vrarë Brilant Martinaj dhe dy persona të tjerë. autorët e krimit kanë vëzhguar përmes këtyre kamerave lëvizjet e Martinajt dhe dy shokëve të tij.


Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.