LAJMI I FUNDIT

Zhordi Krujf për gjysmëfinalen e Kupës së Mbretit: Real-Barça, dueli më i madh në të gjithë botën

18:57 - 31.01.23 E.D
GSH APP Download on Apple Store Get it on Google Play

Kupa e Spanjës do të vendosë përballë në fazën gjysmëfinale dy prej ekipeve më ikonike, jo vetëm të futbollit spanjoll. Fjalë është për Barcelonën dhe Real Madridin.
Dyshja në fjalë do të matin forcën në një duel të dyfishtë, se cila do t’i ia dalë të shkojë në finalen e madhe. Për t’i shtuar nuancat kësaj përballjeje ka menduar drejtori sportiv i Barçës, Jordi Krujf:

“El Clasiko e transferuar në Kupën e Mbretit do të marrë përmasat e një prej përballjeve më të forta në historinë e këtij sporti. Nëse i referohemi madhështisë së tyre, shto gjendjen aktual, të jep të drejtë të shkosh deri në këto limite të arsyetimit, por jo pa të drejtë”, pohonte 48-vjeçari.

Sfida e parë do të zhvillohet më datën 28 shkurt (Santiago Bernabeu), ndërsa ajo e kthimit më 4 prill (Spotify Cam Nou). Vlen të theksohet se Osasuna dhe Atletik Bilabo janë dy gjysmëfinalistët e tjerë.

PANORAMASPORT.AL


Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.