Kronikë

Grabiti 11 biçikleta në një muaj, pranga të riut në Durrës

14:05 - 04.02.23 E.D
GSH APP Download on Apple Store Get it on Google Play

Një 34-vjeçar është arrestuar në Durrës, pasi akuzohet për 11 vjedhje.
Mësohet se shtetasi me iniciale A.T., u ka vjedhur 11 biçikleta shtetasve të ndryshëm brenda muajit janar-shkurt.

Sakaq autori ua shiste biçikletat e vjedhura shtetasve të ndryshëm.

Njoftimi i policisë:

Finalizohet operacioni policor i koduar “Eleven”, për zbardhjen e disa vjedhjeve.

U vodhi shtetasve të ndryshëm, 11 biçikleta gjatë këtij viti, identifikohet dhe vihet në pranga 34-vjeçari.

Specialistët për Hetimin e Krimeve të Komisariatit të Policisë Durrës, nisur nga denoncimet e qytetarëve për disa raste të vjedhjes së biçikletave të tyre, kanë organizuar menjëherë punën në kuadër të operacionit policor të koduar “Eleven”, për identifikimin dhe kapjen e autorit.

Si rezultat i këtij operacioni, u vu në pranga shtetasi A. T., 34 vjeç, banues në Durrës, për veprën penale “Vjedhja”.

Nga veprimet hetimore, rezultoi se 34-vjeçari është autor i 11 vjedhjeve të biçikletave, shtetasve të ndryshëm, vjedhje të kryera gjatë periudhës janar-shkurt 2023. Shtetasi A. T. ua shiste më pas biçikletat e vjedhura, shtetasve të ndryshëm.

Vijon puna për zbardhjen dhe dokumentimin e vjedhjeve të tjera që mund të jetë kryer nga ky shtetas.

Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Rrethit Gjyqësor Durrës, për veprime të mëtejshme.

 


Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.