Kronikë

Përplasi për vdekje të moshuarin dhe u largua nga vendi i ngjarjes, pranga 64-vjeçarit në Durrës

14:41 - 04.02.23 E.D
GSH APP Download on Apple Store Get it on Google Play

Është zbardhur aksidenti në Durrës me pasojë vdekjen e një 66-vjeçari.
Mësohet se shtetasi me iniciale Q.T., ka humbur kontrollin e motomjetit ku për pasojë ka dalë nga rruga, ku shkak për këtë të fundit ka qenë përplasja me një automjet tjetër.

Autoritet bëjnë me dije se drejtuesi i automjetit pas aksidentit është larguar menjëherë nga vendi i ngjarjes, por është arrestuar ditën e sotme.

Njoftimi i policisë:

Zbardhen dhe dokumentohen ligjërisht, rrethanat e aksidentit rrugor të ndodhur mëngjesin e djeshëm, në fshatin Jubë, ku humbi jetën një 66-vjeçar. Në vijim të informacionit të dhënë ditën e djeshme, sipas të cilit, në fshatin Jubë, shtetasi Q. T., 66 vjeç, humbi kontrollin mbi drejtimin e motomjetit që i doli nga rruga dhe për pasojë, 66-vjeçari humbi jetën, ju bëjmë me dije se:

Grupi hetimor ka iniciuar menjëherë veprimet proceduralo-hetimore, me qëllim përcaktimin e shkakut të aksidentit. Ka rezultuar se shkak për daljen nga rruga të motomjetit që drejtohej nga shtetasi Q. T., ka qenë përplasja nga automjeti me drejtues shtetasin A. Z., i cili është larguar menjëherë nga vendi i aksidentit.

Shërbimet e Policisë Rrugore të Durrësit, si rezultat i veprimeve të shpejta operacionale, kanë bërë të mundur lokalizimin dhe arrestimin e shtetasit A. Z., 64 vjeç, banues në Manzë, Durrës, për veprat penale “Shkelja e rregullave të qarkullimit” dhe “Largimi nga vendi i aksidentit”.

Materialet procedurale i kaluan Prokurorisë, për veprime të mëtejshme.


Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.