Kosova

Punonte në ndërtime, bie nga lartësia punëtori në Kosovë

09:09 - 05.02.23 E.D
GSH APP Download on Apple Store Get it on Google Play

Një punëtor në Kosovë ka rënë nga një lartës e një objekti në ndërtim, teksa ishte duke punuar.
Mediat bëjnë me dije se punëtori ka marrë dëmtime të rënda në trup si pasojë e rënies nga lartësia, si dhe është dërguar me urgjencë në spital.

Mësohet se pas ngjarjes janë arrestuar dy pronarët e kompanisë.

Njoftimi i policisë kosovare:

ASGJËSIM, DËMTIM OSE HEQJE E PAJISJEVE MBROJTËSE DHE RREZIKIM I SIGURISË NË VENDIN E PUNËS/ Fushë Kosovë, 04.02.2023 – 13:36. Një mashkull kosovar, ka rënë nga lartësia e një objekti në ndërtim, duke pësuar lëndime të rënda trupore. Viktima është dërguar për trajtim mjekësor në QKUK. Në vendin e ngjarjes përveç njësive policore, ka dalë edhe prokurori si dhe inspektori i punës. Lidhur me rastin janë arrestuar dy meshkuj kosovar, pronar të kompanive punë kryese dhe të njëjtit me vendim të prokurorit janë dërguar në mbajtje.


Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.