AKTUALITET

LISTA/ PS zëvendëson patronazhistët me aktivistët, Rama: Forcë e re në fushëbetejë

07:22 - 09.02.23 a.d
GSH APP Download on Apple Store Get it on Google Play

PS zëvendëson patronazhistët me aktivistët. Aplikacioni Aktiv1sti që është krijuar për të propagandën e punës së socialistëve përmes ripostimeve, pëlqimeve dhe komenteve është në krye të titujve kryesorë dhe tema e ditës mes shumë qytetarëve.
Por së fundmi lista me aktivistë po qarkullon në mediat sociale dhe whatsapp duke ngjallur çudi. Ajo që bie në sy është se mes aktivistëve ka njerëz të drejtësisë, policisë dhe institucioneve të tjera që supozohet të jenë të depolitizuar.

Vendin e parë në institucionet publike për numrin e aktivistëve e mban Policia e Shtetit dhe ajo bashkiake, me 489 aktivistë. Më pas vijnë doganierët me 305, mjekët me 230 aktivistë, arsimtarët me 218 dhe tatimorët me 200. Nuk mungojnë aktivistët as në prokurori, ku numërohen 36 dhe gjyqtarët 19. Po kështu dhe në Gardë numërohen 13 aktivistë.

Whatsapp Image 2023 02 08 At 12.59.46


Shfaq Komentet (1)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  1. Me duket se ne liste ka nje gabim te madh.Ujesjellesi duhet te jete ne vend te pare sidomos ne kete 4 vjeçar ku 60 bashki i kane administraten dhe punetoret e ujesjellsave te emeruar sipas votave.

    Përgjigju ↓