AKTUALITET

Iu gjet kokainë në Mercedes, policia angleze arreston shqiptarin, Jasin Darsi!

16:51 - 19.03.23 E.D
GSH APP Download on Apple Store Get it on Google Play

Një 22-vjeçar shqiptar, i cili u arrestua në Sudbury teksa po shpërndante drogë për një bandë shqiptare, është dënuar me tre vjet burg.
Jasin Darsi u ndalua nga policia në Sudbury rreth orës 18:30 më 9 nëntor të vitit të kaluar, pasi ai u pa të ngjitej pranë një makine në një korsi dhe të kishte një bisedë të shkurtër me dikë në automjet, dëgjoi Gjykata e Ipswich Crown.

Kur oficerët kontrolluan Mercedesin, gjetën 10 qese me kokainë në tastierën qendrore dhe 523 £ në një nga xhepat e pantallonave të Darsit.

Në automjet janë gjetur edhe një komplet peshoresh, disa qese plastike dhe dy celularë.

Kur telefonat u analizuan, u zbulua se përmbanin mesazhe që tregonin se Darsi kishte shpërndarë drogë duke përdorur sistemin e dërgimit me kod postar.

Darsi, nga Saxon Drive, Londër, pranoi se posedonte kokainë me qëllim furnizimin.

Stephen Mather, për Darsin, tha se klienti i tij kishte ardhur në Mbretërinë e Bashkuar me një vizë studentore dhe pas qëndrimit të tepërt ai ishte përfshirë me një bandë kriminale shqiptare që e detyroi të punonte për ta për të shlyer një borxh.

LAJMI MARRE NGA 


Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.