LAJMI I FUNDIT

Zbuloni 10 ushqimet nga të cilat njerëzit krijojnë më shumë varësi

20:24 - 23.03.23 E.D
GSH APP Download on Apple Store Get it on Google Play

Ka disa ushqime ndoshta jo shumë të shëndetshme por është e vështire  të heqësh dorë nga të konsumuarit e tyre.
Ushqime nga të cilat njerëzit krijojnë varësi dhe në bazë të studimeve shkencëtarët kanë renditur disa prej tyre.

Vullnetarët që morën pjesë në hulumtim i vlerësuan ushqimet dhe pijet sipas varësisë që i gjetën, domethënë nuk mund të ndaleshin në një copë, por vazhduan derisa u ndjenë se do të shpërthenin nga ushqimi i tepërt.

Shikoni listën e dhjetë ushqimeve nga ai që krijon më shumë varësi tek ai që ka më pak.

  1. Djathë
  2. Tortë
  3. Sode
  4. Burgers
  5. Patate të skuqura
  6. Akullore
  7. Biskota
  8. Patate të skuqura
  9. Çokollatë
  10. Pica

 

 


Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.