AKTUALITET

Ndiqte ambulancën që ishte në shërbim emergjence, për t’i shpëtuar trafikut, shoferit në Tiranë i hiqet patenta për një vit dhe vihet nën hetim

16:21 - 24.03.23 E.D
GSH APP Download on Apple Store Get it on Google Play

Një person është vënë nën hetim nga policia rrugore e Tiranës pasi me qëllim për të dalë nga trafiku i shkaktuar nga një aksident në rrugën interurbane Durrës-Tiranë, ndiqte ambulancën e cila ishte në shërbim emergjence.
Shoferi u gjobit me 30 mijë lekë të reja si dhe heqjen e patentës për një vit.

Policia Rrugore e Tiranës apelon që drejtuesit e mjeteve të tregojnë kujdes në raport me rregullat e qarkullimit rrugor dhe veçanërisht për të mos ndjekur nga afër dhe shfrytëzuar progresionin e lëvizjes së mjeteve të emergjencave, me sisteme zanore dhe pamore ndezur.


Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.