LAJMI I FUNDIT

E trishtë në Bundesligë, tifozi humb jetën në tribunë

23:02 - 01.04.23 a.d
GSH APP Download on Apple Store Get it on Google Play

Një tifoz është rrëzuar në tribunat e Veltins Arena (Gelsenkirchen) dhe ka ndërruar jetë. Lajmi i keq është dhënë nga klubi i Schalkes, pas humbjes 0-3 me Leverkusen në kampionat.
“Jemi të shkatërruar kur raportojmë se një tifoz u rrëzua në tribunë sot dhe ndërroi jetë. U prehsh ne paqe”, shkruan Schalke.

Nuk munguan disa fjalë nga tekniku i këtyre të fundit, Thomas Reis. “Ky lajm tregon se ka gjëra shumë më të rëndësishme se humbja. Ngushëllime familjes,” – tha ai. Në të tilla raste, futbolli kalon në plan të dytë.

 640 0 1680374030xscreenshot 5 348


Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.