AKTUALITET

“Dan Hutra  është koka e një grupi të madh kokaine në Holandë”/ Berisha: Kontrolloi blerjen e votave nga burgu

12:33 - 26.05.23 a.d
GSH APP Download on Apple Store Get it on Google Play

Ish-kryeministri Sali Berisha në konferencën me gazetarët, ka zbuluar denoncimin e një qytetari ku thuhet vrasësi i grave Dan Hutra  është koka e një grupi të madh kokaine në Holandë.
Në denoncim thuhet se “Dan Hutra nga burgu drejton trafikun e votave dhe shpenzon 5 milionë lekë në muaj në qeli”

Sali Berisha: “Dan Hutra figuron patronazhist i PS, kreu i një grupi të madh kokaine në Holandë, kishte nisur të pastronte paratë në ndërtim. 80 mijë euro ia kishte dhënë vetëm Marjana Gurakuqit, që deshi t’i priste qafën por nuk iu hap thika. Sot kontrollon trafikun e drogës dhe votave nga burgu. I vetmi i burgosur që shpenzon deri në 5 mln lekë në muaj,l  praktikisht është drejtori i burgut të Rilindjes”


Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.