AKTUALITET

Plagosi me thikë një 64-vjeçar për motive të dobëta në Vlorë, arrestohet autori 34-vjeçar

13:50 - 28.05.23 E.D
GSH APP Download on Apple Store Get it on Google Play

Një 34-vjeçar në Vlorë ka rënë në prangat e policisë pasi plagosi me thikë një 64-vjeçar për motive të dobëta.
Ngjarja ndodhi pas një konflikti të çastit mbrëmjen e djeshme në lagjen 24 maji në Vlorë.

Nga veprimet hetimore të deritanishme se 34-vjeçari, mbrëmjen e djeshme, në lagjen “24 Maji”, pas një konflikti të çastit, për motive të dobëta, ka goditur me thikë dhe i ka shkaktuar dëmtime të rënda, 64 vjeçarit, banues në Vlorë, i cili ndodhet në spital, në kujdesin e mjekëve.

Materialet procedurale i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë të Juridiksionit të Përgjithshëm Vlorë, për veprime të mëtejshme, për veprat penale “Plagosja e rëndë me dashje” dhe “Prodhim dhe mbajtja pa leje e armëve të ftohta”.


Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.