AKTUALITET

Aksident në Mat, makina del nga rruga dhe bie në greminë, plagosen dy turistët francezë

16:37 - 04.06.23 E.D
GSH APP Download on Apple Store Get it on Google Play

Një automjet me të cilin udhëtonin dy turistë francezë është aksidentuar në Xibër të Klosit, në Mat.
Sipas burimeve, bëhet me dije se automjeti me të cilin udhëtonin turistët ka rënë në një greminë nga rreth 50 metra lartësi.

Dy turistë francezë kanë mbetur të plagosur në Xibër të Matit, pasi automjeti me të cilin udhëtonin ka dalë nga rruga dhe është aksidentuar.

Gjithashtu bëhet me dije se dy turistët janë plagosur dhe janë dërguar me urgjencë drejt Spitalit të Traumës në Tiranë.

Ndërkohë po punohet për zbardhjen e plotë të rrethanave të ngjarjes.


Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.