Kryesore

Kthjellime dhe vranësira në të gjithë vendin, në orët e mesditës priten reshje shiu në këto zona. Mësoni parashikimin e motit për sot

07:43 - 04.06.23 E.P
GSH APP Download on Apple Store Get it on Google Play

Alternime kthjellimesh dhe vranësirash do të karakterizojnë kushtet e motit në të gjithë vendin por pas mesdite pritet shtim i vranësirave duke rrezikuar shira në zonat malore përgjatë shtrirjes Lindore, herë pas here priten edhe rrebeshe.
Në mbrëmje dhe gjatë natës do të këtë përmirësim të dukshëm të kushteve atmosferike duke rikthyer kthjellimet në të gjithë vendin.

Deri në mesditë, Kosova dominohet nga mot i kthjellët dhe i ngrohtë por pas-mesdite pritet grumbullim i vranësirave në pjesën më të madhe të Kosovës duke rrezikuar në zona të izoluara, mini-stuhi breshëri dhe rrebeshe shiu, herë pas here me shkarkesa elektrike.

Orët e pasdites përmirësojnë sërish kushtet e motit. Temperaturat e ajrit do të ngjiten deri në 25 gradë C.

 


Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.