Kryesore

Protesta e opozitës/ Salianji: Qytetarët bëhen bashkë për të kërkuar liritë dhe të drejtat

17:20 - 20.02.24 a.d
GSH APP Download on Apple Store Get it on Google Play

Deputeti i Partisë Demokratike, Ervin Salianji para nisjes së protestës së opozitës përcolli një mesazh, duke thënë se qytetarët sot protestojnë për të njëjtat liri dhe të drejta si 33 vite me parë.
Në një prononcim për Gazetën Panorama Online, deputeti demokrat u shpreh se protesta e sotme është jo vetmë simbolikë, pasi në këtë datë u rrëzua busti i diktatorit, por tha se është edhe një ditë e jashtëzakonshme për nga pjesëmarrja dhe masiviteti.

“Është një ditë e jashtëzakonshme jo vetëm nga simbolika që mban në 33 vjetorin e rrëzimit të bustit, por edhe në mbledhjen dhe masivitetin dhe simbolikën që përçon mbledhja e qindra mijëra qytetarëve që bëhen bashkë për të kërkuar të njëjtat liri dhe të drejtat, demokraci, liri, pluralizëm dhe votë të ndershme”, tha Salianji në një prononcim për Gazetën Panorama Online.


Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.