Kryesore

Ilir Meta përshëndet votimin e Asamblesë Parlamentare: Disa faqezinj u përpoqën ta pengojnë, por dështuan

21:43 - 16.04.24 E.P
GSH APP Download on Apple Store Get it on Google Play

Kryetari i Partisë së Lirisë, Ilir Meta ka përshëndetur votimin e Asamblesë Parlamentare që i hap rrugë anëtarësimit të Kosovës në KiE.
Ilir Meta thotë se ky është një vendim historik dhe ditë e madhe për Kosovën, ndërsa thekson se “disa faqezinj u përpoqën ta pengojnë! Por dështuan, dhe prapë do të dështojnë!”

Reagimi i Ilir Metës

URIME KOSOVË! ❤️

Një vendim historik dhe ditë e madhe për Kosovën, vota në favor të aplikimit për t’u bashkuar me Këshillin e Europës.

Plotësisht e merituar dhe çertifikim i arritjeve të shkëlqyera, që e kanë bërë Kosovën një shembull në rajon për demokracinë funksionale, sundimin e ligjit dhe respektimit të të drejtave të njeriut, faktor paqeje dhe stabiliteti.

Faleminderit të gjithë deputetëve të Asamblesë Parlamentare të KiE që votuan sot pro anëtarësimit të Kosovës në Këshillin e Europës!

Disa faqezinj u përpoqën ta pengojnë! Por dështuan, dhe prapë do të dështojnë!

 


Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.