Bota

“Përdhunuesi i Harlow”, 42-vjeçari dënohet me 13 vite burg, do të deportohet në Shqipëri

17:31 - 14.02.20 gsh

42-vjeçari, Altin Bushati është dënuar me 13 vite burg në Britani, pasi kishte sulmuar dy gra në 2017.Bushati i cili kishte qëllime për t´i përdhunuar, ka tentuar t´i detyrojë me forcë të kryejnë marrëdhënie seksuale me të, raportojnë mediat angleze. Ato e etiketojnë 42-vjeçarin si “përdhunuesi i Harlow”.

Altin Bushati u arrestua më 7 korrik të 2017 në Harlow dhe sulmet kishin ndodhur brenda në harkun kohor të një viti, në korrik 2016 dhe 2017.

Ai u shpall fajtor për katër akuza, për përdhunim, dy akuza sulmi fizik dhe një akuzë sulmi seksual.

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.