Bota

Kioskat e cigareve, gazetashitësit, autobusët të gjithë në punë – a është kjo arsyeja e dramës italiane?

13:10 - 22.03.20 Gazeta Shqiptare

Kryeministri italian, Giuseppe Conte ka urdheruar masa te reja parandaluese per aktivitetin publik ne kuader te betejes anti-koronavirus.
Italia shenoi rekordin negativ me 793 te vdekur dje, nderkohe qe numri total i viktimave ka kaluar prej dy ditesh ate te Kines.
Megjithate, ajo qe te ben pershtypje eshte se shume aktivitete qendrojne ende te hapura per publikun: industria prodhuese, transporti ajror, detar, taksite, autobuset, makinat me qira, lavazhet, kioskat e cigareve, pikat e shitjes se gazetave, etj. Madje edhe llotarite e lojerat e fatit nuk jane mbyllur plotesisht, por vetem pjeserisht. Call center-at gjithashtu vijojne punen normalisht.
Komentuesit italiane ndoshta me te drejte pyesin: po çfare eshte mbyllur atehere?
Gadishulli apenin po perjeton nje drame te vertete dhe nuk dihet nese ditet ne vijim masat shtrenguese do te intensifikohen apo do te ndiqet nje qasje me e bute ndaj kufizimeve publike.Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.