Bota

Itali/ Ulet numri i viktimave nga COVID-19, 570 persona humbin jetën në 24 orë

18:47 - 10.04.20 gsh

Vijon në rënie numri i viktimave nga COVID-19 në Itali, pasi në 24 orët e fundit 570 persona kanë humbur jetën.Ndërkohë, u regjistruan mbi 1 mijë e 900 raste të reja duke e çuar  numrin total e të infektuarve në 147. 577, ndërsa janë 30.455 të shëruar dhe 3497 pacientë në gjendje kritike.

Ajo çfarë bie në sy është se mosha mesatare e viktimave është shumë e lartë, 80 vjeç teksa shumica e tyre janë meshkuj me patologjira të tjera shoqëruese.

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.