Bota

Presidenti Trump: SHBA nuk do të mbyllet edhe nëse do të ketë një valë të dytë të COVID-19

14:25 - 23.05.20 gsh

Presidenti i SHBA, Donald Trump është shprehur se edhe nëse do të ketë një valë të dytë shpërthimi të COVID-19 SHBA nuk do të mbyllet.Gjatë fjalimit të tij presidenti tha se “një bllokim i përhershëm nuk është një strategji për një shtet të shëndetshëm apo një vend të shëndetshëm”, ndërsa shtoi se vendi është gati “për një rikthim epik”.

Kujtojmë se në SHBA të premten u mbi 1 milion e 577 mijë të prekur nga koronavirusi dhe rreth 95 mijë të vdekur.

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.