Bota

Vala e dytë e COVID-19? Ja cilat janë 11 shtetet që po rikthejnë masat kufizuese

19:17 - 04.06.20 gsh

Ndërsa disa shtete kanë ndërmarrë masa lehtësuese ndaj situatës së krijuar nga COVID-19 dhe po rikthehen në normalitet, duket se disa shtete të tjera nuk po veprojnë kështu.Pas rritjes së rasteve të reja me koronavirus, Japonia, Kina, Gjermania apo dhe Arabia Saudite kanë rikthyer disa masa shtërnguese për të parandaluar një valë të dytë virusit.

Ja cilat janë vendet që kanë rikthyer masat kufizuese:

Japonia

Kina

Korea e Jugut

Libani

Gjermania

Irani

Arabia Saudite

El Salvadori

Iraku

Sri Lanka

Pakistani

 

 

 

 

 

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

CLOSE
CLOSE