Aktualitet

Amerika bën parashikimin e rëndë për Shqipërinë/ 1,306 viktima nga Covid deri në tetor

08:37 - 07.07.20 gsh

1,306 viktima nga Covid-19 parashikohen në Shqipëri deri në muajin Tetor nga Instituti për Matjet dhe Vlerësimin e Shëndetit.Ky institut ka bërë projeksione për mënyrën si do të vijojë situata e pandemisë për të gjithë shtetet e botës.Sipas IHME në Shqipëri, numri më i lartë i viktimave nga koronavirusi në një ditë do të vijë në Shtator. Deri në 6,800 të infektuar dhe 46 viktima në një ditë parashikon Instituti që mat dhe vlerëson shëndetin për Shqipërinë. Parashikimi del në përfundimin se numri i shtretërve që do të nevojiten nuk kalon gjysmën e atyre që janë në gjendje në vendin tonë.

Exit.al

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

CLOSE
CLOSE