Kryesore

Thellohet bilanci në Maqedoninë e Veriut/ Shënohen 8 viktima nga COVID-19 dhe 163 raste të reja

16:06 - 08.07.20 gsh

Mqedonia e Veriut konfirmoi 8 viktima dhe 163 raste të reja nga COVID-19 në 24 orët e fundit. Shifra këto të cilat janë më të larta se gjatë ditëve të kaluara të korrikut.Sot u shënua një numër rekord i të shëruarve nga COVID-19, 230 brenda 24 orëve si asnjëherë më pare.

Ndërkohë Shkupi vijon të shënojë rritje të rasteve me 126, bashkë me Tetovën 45 dhe Kumanovës 31, kurse qytetet e tjera shkojnë jo më shumë se 10.

Viktimat kanë qenë më së shumti në Shkup ku u shënuan 5, dhe nga një në Dibër dhe në Tetovë.

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

CLOSE
CLOSE