Kryesore

De Biazi i rikthehet punës si trajner, emërohet në krye të pankinës së Azerbajxhanit

15:04 - 11.07.20 Gazeta Shqiptare

Pas 3 vitesh, Xhani de Biazi i rikthehet punës si trajner.Kështu, nga sa mësohet ish-trajneri i Shqipërisë do të drejtojë kombëtaren e Azerbajxhanit.

Emërimi i tij në krye të kombëtares azere u paralajmërua gjatë pasdites së djeshme, ndërkohë që kjo nuk ishte hera e parë që azerët e kontaktonin.

Për 64-vjeçarin ka pasur interesim edhe nga klube e kombëtare të tjera, por De Biazi vendosi të zgjedhë azerët ku edhe është zyrtarizuar tashmë.

De Biazi drejtoi Shqipërinë në vitet 2011-2017, dhe kualifikoi kombëtaren në europianin e vitit 2016.

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

CLOSE
CLOSE