Kosova

Masat e reja shtrënguese në Kosovë/ Të moshuarit dhe të sëmurët vetëm 8 orë jashtë

09:02 - 14.07.20 gsh

Dita e sotme sjell rikthimin e masave shtrënguese të lëvizjes dhe të respektimit të masave ndaj COVID-19 në Kosovë. Të moshuarit mbi 65- vjeç dhe të sëmurët kronikë tashmë do të kenë fashë të veçantë lëvizjeje, nga ora 05:00- 10:00 dhe nga ora 18:00- 21:00.Pra gjithsej 8 orë në ditë e ndarë në dy pjesë. Ndërkohë nga sot nuk ka më çerdhe publike dhe private në Kosovë si një masë tjetër parandaluese për përhapjen e COVID-19. Po ashtu qeveria ka vendosur gjoba të larta për për qytetarët që nuk respektojnë masat ndaj COVID-19, nga 8 mijë euro gjobë deri në 12 vite burg.

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.