Aktualitet

“E kam me vete zërin tënd, mirësinë dhe revoltën që na bënte bashkë!” Braçe prek me fjalët për Aneta Ramën

12:23 - 01.08.20 Gazeta Shqiptare

Kryeministri Edi Rama ka humbur njeriun e tij më të shtrenjtë, të ëmën Aneta Rama. Zëvendëskryeministri Erjon Braçe ka ngushëlluar familjen Rama për humbjen e nënës së tyre.Ai ka postuar një mesazh të veçantë në rrjetin social për ndarjen nga jeta të nënës së kryeministrit Edi Rama.

“Të jesh në paqe mike e mirë! E kam me vete zërin tënd, revoltën që na bente bashke; Mirësinë TËNDE! Lamtumirë!”, shkruan Braçe.

Aneta Rama u nda nga jeta në moshën 82-vjeçare. Me profesonin mjeke stomatologe,  doktoreshë. Aneta Rama lindi në qytetin e Vlorës më 1 shtator 1939. Shkollën dhe arsimin e mesëm e mbaroi në qytetin e lindjes me rezultate të shkëlqyera.

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

CLOSE
CLOSE