Bota

Koronavirusi “godet rëndë” Brazilin, regjistrohen mbi 92 mijë të vdekur

20:27 - 01.08.20 Gazeta Shqiptare

Brazili është ndër shtetet që po njeh një rritje të konsiderueshme të viktimave dhe të të infektuarve me koronavirus.Vetëm në 24 orët e fundit, në Brazil kanë ndërruar jetë për shkak të Covid-19, 221 persona.

Numri total i të vdekurve për shkak të virusit në Brazil ka shkuar në 92 789 individë.

Në 24 orët e fundit, janë infektuar me koronavirus në Brazil 9 378 njerëz.

Ndërsa, numri total i personave të infektuar me Covid-19 në këtë vend ka shkuar në  2 675 676 individë.

Shteti me më shumë të vdekur për shkak të koronavirusit është SHBA, pasuar nga Brazili, India, Rusia, Afrika e Jugut, Meksika, Peruja dhe Kili.

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

CLOSE
CLOSE