Bota

Refuzuan të vendosin maskë mbrojtëse, plas sherri mes pasagjerëve në aeroplan (Video)

19:24 - 03.08.20 gsh

Pasagjerët e një aeroplani të linjës Amsterdam-Ibizia, janë bërë dëshmitarë të një incidenti aspak të hijshëm. Kjo pasi dy nga pasagjerët, nuk pranonin që të vendosin maskë mbrojtëse ndaj përhapjes së COVID-19 dhe për këtë shkak janë konfliktuar ashpër me udhëtarët e tjerë.Burrat e përfshirë në konflikt, raportohet se ishin turistë britanikë dhe nuk e ndaluan zënkën edhe pse aty pranë kishte fëmijë. Ata janë neutralizuar nga pasagjerët dhe personeli i aeroplanit e pas mbërritjes në Ibizia janë arrestuar nga policia spanjolle.

“Dy pasagjerë nuk pranuan që të vendosnin maskat mbrojtëse. Më pas ata u përfshinë në një konflikt fizik dhe shqetësuan së tepërmi udhëtarët e tjerë. Piloti informoi autoritetet lokale dhe pas mbërritjes ata kanë mundur që t’i arrestojnë ata”, tha një zëdhënës i policisë.

 

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.