Aktualitet

“Paratë, transporti, maskat”, peripecitë e personave me aftësi të kufizuar për t’u përballur me COVID-19

18:55 - 12.08.20 Gazeta Shqiptare

Voltiza DuroMijëra persona që mbajnë statusin e invalidit në Shqipëri kanë pasur vështirësi për të marrë shërbimet jetike gjatë periudhës së pandemisë. Paraplegjikë dhe të verbër rrëfejnë për “Gazetën Shqiptare” peripecitë për të përballuar problemet që ka shkaktuar COVID-19 për ta dhe personat që i ndihmojnë.

Kushtet e vështira ekonomike, pagesat për dizinfektantët, maskat etj kanë rënduar buxhetin e tyre. Ndihma shëndetësore në disa raste e munguar për shkak të fashave orare të lëvizjes, pezullimi i transportit publik janë vetëm disa nga hallet shtesë. Për më shumë, shikoni reportazhin e përgatitur nga “Gazeta Shqiptare”.

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.