Bota

Vendi i tretë më i goditur, India regjistron 1007 viktima dhe mbi 65 mijë raste me COVID-19

09:44 - 14.08.20 gsh

Gjatë 24 orëve të fundit, India regjistroi 64.553 raste të reja me COVID-19 dhe 1,007 viktima.Vendi ka raportuar 2.461.190 raste me COVID-19 që nga fillimi i shpërthimit të pandemisë, sipas ministrisë, i treti më i lartë në botë pas Shteteve të Bashkuara të Amerikës dhe Brazilit.

Numri i konfirmuar i viktimave është 48.040. Ndërsa më shumë se 661,595 raste mbeten aktive.

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.