Aktualitet

Një punonjës i ambasadës shqiptare në Athinë me COVID-19, konsullata e mbyllur sot për dezinfektim

10:10 - 16.09.20 gsh

Një punonjës i Ambasadës Shqiptare, në sektorin konsullor, aplikimin e pasaportave, ka rezultuar pozitiv me COVID-19 sot. Punonjësi është në gjendje të mirë shëndetësore, ndërsa nuk duket të ketë rrezikuar të tjerë, pasi zyrat janë të izoluara dhe masat mbrojtëse në maksimum.Paralelisht, sot nuk funksionon sistemi teknik i gjithë Ambasadës, duke e bërë të pamundur funksionimin, për një sërë arsye. Konsullata e Athinës do të qëndrojë e mbyllur sot si për dezinfektim ashtu edhe për riparimin e defektit teknik në sistemin elektronik.

 

 

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.